thermoenergysk.com
true
Klimatizácia
Počas horúcich letní dní nie je nič lepšie ako sa osviežiť chladnou klimatizáciou. Treba ju však používať s mierou, pretože sa môže stať, že bude mať negatívny vplyv na vaše zdravie. Viete ju využiť v domácnostiach, v práci alebo aj v aute. Nezabúdajte, že klimatizáciu nesmiete nechať zapnutú celý deň. Rovnako aj teplota je dôležitá. Aby ste ju využívali naozaj efektívne, teraz sa dozviete, ako na to.

Klimatizácia je super vec, treba ju ale vedieť aj správne používať. Je to zariadenie, ktoré nám pomáha upraviť teplotu vzduchu v prostredí, v ktorom sa nachádzame. Najčastejšie sa využíva pri ochladzovaní a teda znižovaní teploty, oceníte ju však aj pri zvyšovaní teploty, napríklad počas spánku cez chladnejšie dni. Okrem znižovania či zvyšovania teploty mení aj iné vlastnosti ovzdušia.
Klimatizácia dokáže ovplyvniť vlastnosti vzduchu:

teplota – chladí alebo kúri
vlhkosť – vzduch vysušuje, resp. odvlhčuje ho
čistota – filtruje, napríklad peľ alebo prach
prúdenie – má vplyv aj na prenos, to znamená distribúciu vzduchu
Klimatizácia, nech už sa nachádza kdekoľvek, funguje vždy na rovnakom princípe. Vzduch sa do klimatizácie nasáva, následne sa ochladzuje alebo ohrieva a odovzdáva sa späť do prostredia. Ak máme definovať klimatizáciu, musíme povedať, že ide o mechanický spôsob regulácie teploty, vlhkosti, čistoty a prúdenia vzduchu vo vnútri miestnosti alebo budovy. Úlohou klimatizačného zariadenia je regulovať pomer teploty a vlhkosti na takej úrovni, aby bola pre nás pohodlná a zároveň zdravá.